Logo Logo
Jak vybrat vysavač na okna
 • 09.11.2020
 • vysavač na okna, vysavač oken,

Čištění oken je z dobrých důvodů ne zcela oblíbenou činností. S jinými domácími pracemi nám se svými chytrými technologiemi pomáhají myčky, pračky a vysavače, tak co použít na čištění oken? Pokud chcete ušetřit čas, energii a nervy, tak pro čištění oken velmi doporučujeme aku vysavače oken. Jak si však správně vybrat? To se dozvíte v tomto článku.

Kritéria výběru

Modely různých značek se velmi liší svým výkonem a je to dáno množstvím parametrů a vlastností, které vysavače na okna mají.

 • Výdrž baterie
 • Velikost nádržky
 • Hmotnost
 • Hlučnost
 • Pracovní šířka hubice

Jelikož existuje velké množství různých domácností s různým množstvím, variací a velikostí oken, tak nelze určit jeden nejlepší vysavač na okna. Kdo má například starší dům s malými okny s množstvím členěním, tomu bude vysavač na okna se širokou hubicí spíše překážet. Naopak, kdo má velká francouzská okna bez členění, ten bude zas vysavač s širokou hubicí milovat. Je tedy na vašich potřebách, který typ je pro vás nejlepší.

Při výběru myslete i na hmotnost vysavače na okna a jejich obsluha při delším vysávání. Kdo má například prosklenou zimní zahradu, ten vyšší hmotnost vysavače rozhodně pozná.

Větší nádržka je sice velmi praktická, protože se musí méně častěji vyprazdňovat. Nicméně markantně zvyšuje hmotnost vysavače s množstvím nasáté vody. Tím může trpět jeho ovládání a celková efektivita vysávání.

NABÍDKA VYSAVAČŮ NA OKNA

Dopřejte si vysavače na okna s dlouhým během baterie. Většinou přeci chcete všechna okna umýt a vysát při jednom. Pokud baterie vydrží například pouhých 20 minut, tak se připravte na otravné čekání dobytí baterie.

Pokud si pořídíte ten správný vysavač na okna dle vašich potřeb, tak si budete moct užívat spoustu výhod, které vysavače na okna nabízí.

Výhody:

 • Velká úspora času
 • Lepší výsledky, okna bez pruhů a šmouh
 • Méně náročná práce
 • Menší množství nutného čistícího přípravku na okna

Nevýhody:

 • Vyšší pořizovací cena
 • V případě vybití baterie je nutné počkat na dobytí

Rozšiřte použití vysavače na okna

Na co se často nebere při srovnávání vysavačů na okno zřetel je množství jejich možného nasazení. Proč by se s těmito vysavači měly čistič pouze okna? Neváhejte je použít na vysávání například sprchových zástěn nebo velkých zrcadlových tabulí.

Nejčastější dotazy

Které mycí prostředky by se měly k vysavači na okna používat?

Obecně byste se měli řídit pokyny výrobce, kde je přesně napsané, který mycí prostředek je pro vysávání konkrétním vysavačem na okna ten nejlepší. Není však problém použít klasický mycí prostředek nebo čistič oken. Vysavač na okna je relativně jedno, co za kapalinu z okna vysaje. Jde nám však o co nejlepší výsledek, tudíž se řiďte pokyny výrobce.

Jak pečovat o vysavače na okna?

Z vnějška můžete o vysavač na okna pečovat vlhčeným ubrouskem. To se týká gumové stěrky, která je součástí sací hubice. Ta by se měla přetřít po ukončení vysávání. Naplněnou nádobku po použít vylijte, vymyjte čistou vodou a nechat ji vysušit na vzduchu.

NABÍDKA VYSAVAČŮ NA OKNA

Doufáme, že jsme vám v tomto článku srozumitelně přiblížili kritéria, na která je třeba myslet při výběru nového vysavače na okna. Mějte okna bez námahy stále čistá a my se uvidíme u dalšího článku!